דודי פרישמן, שמחבר בין תורה לעולמות הניגון, נוטל דוגמה מהמציאות ומפרש אותה ברוח של אמונה הפעם בסינגל רוקיסטי קצבי חדש – "צומת דרכים" אותו כתב והלחין בעצמו.

דודי פרישמן "צומת דרכים" – איך סיטואציה בטרמפיאדה, סידרה את ההבנה כיצד לנהוג בעולם מול מניעות ופחדים

"זה היה ביום קיצי". נזכר דודי. "עמדתי בטרמפיאדה. השמש הייתה לי בתוך עיניי. ומשום מקום התחלתי לשיר 'צומת דרכים, שמש מסנוורת את העיניים'. זה הרגיש מוחשי מאוד. מהמשפט הזה הגיעה אלי ההבנה שכל ההתמודדות בחיים עשויה מרצף של בחירות. החלטות גדולות. כמו גם החלטות יומיומיות…"

צומת דרכים מדבר על מסע וצמתים בחיים. מסע של אמונה שאף ספר לא יכול ללמד אותנו. מלבד אותם רגעים עצמם של התמודדויות ובחירות.

דודי פרישמן :

"בסופו של יום אתה חי את החיים. וצריך לממש את כל מה שחווית ולמדת בדרך. יש דברים שהם מעבר למה שכתוב, למה שלמדנו. כל אדם  שלומד בכולל או לומד בישיבה וגדל במוסד תורני, לא בהכרח ילמד מהי אמונה. החיים הם הרבה יותר מעשיים: אנחנו לומדים ענייני אמונה והשקפה,  יושבים בבית המדרש ולומדים על אמונה וביטחון וש'אין עוד מלבדו'. "כולך מתמלא בזה, וודאי, אבל השיעור האמיתי מתחיל כשיוצאים מבית המדרש לחיים שבחוץ…" מסביר פרישמן.

"אנשים רצים בעולם חיים את היומיום שלהם בלי לעצור, ולהתבונן רגע על החיים, צומת דרכים מספק רגע של התבוננות. כאומן וכיוצר מרגיש דודי פרישמן את הצמתים שלו הרבה יותר חדים, "יש המון החלטות ורגעים שבהם אני מרגיש את המסע". הוא מתכוון וודאי למופע שהתכונן אליו והתאמץ עבורו אבל הנגיף הגיע, והכל נעצר, "כי הקב"ה מכוון אחרת".

כעת, אנחנו בתקופה כזאת שמלאה בצמתים, כל אחד במקום שלו: מילד שמתחיל עוד רגע כיתה א' ועד למנהל חדש בבית ספר, "לפעמים הרגעים האלה נראים משמעותיים מאוד וכולנו מפחדים לעשות את הדבר הלא נכון, אבל אז אני חוזר לדודי שעומד בצומת באותו יום חמסין, וזה לא כזה כואב כמו שזה הרגיש באותו רגע…".

לכניסה לשיר המקורי לחץ כאן

 

דודי פרישמן "צומת דרכים"
צומת דרכים 1920. צילום: יח"צ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.